Programy CRM

CRM - artykuły, definicje, wdrożenia

CRM

CRM - oprogramowanie, systemy, wdrożenia

Artykuł 2:

CRM (Customer Relationship Management - Zarządzanie relacjami z Klientem) przyciąga coraz większą uwagę środowisk biznesowych.

Dostępnych jest wiele mniej lub bardziej trafnych definicji CRM. Jedna z nich mówi, iż CRM skupia się na automatyzacji i ulepszaniu procesów zarzšdzania relacji z Klientem w obszarach marketingu, sprzedaży i serwisu. CRM to także strategia biznesowa służšca maksymalizacji wartości rynkowej firmy poprzez skupienie się na więzi z Klientem (zdobywaniu, rozwijaniu i utrzymywaniu odpowiednich klientów).

Widać więc jasno, iż CRM to nie tylko produkt (system informatyczny), lecz przede wszystkim filozofia biznesowa obejmująca swym zasięgiem całą organizację.

Statystyki mówią, iż zdobycie nowego Klienta jest od kilku do kilkudziesięciu razy droższe od utrzymania istniejącego. Inwestycje w CRM przyczyniają się do zwiększenia lojalności Klientów, a przez to znacznie poprawiają ostateczny wynik finansowy firmy. Odpowiednie zrozumienie potrzeb Klienta także pozwala zwiększyć dochodowość (poprzez zwiększenie marży oraz obrotów).
CRM jest odpowiednim rozwiązaniem dla firm, które skupiają się na kliencie, nie zaś na produkcie. Przy tym zależy im na aktywnym budowaniu więzi z odbiorcami.

 Polecamy:

borelioza, leczenie boreliozy, lekarz dr Piotr Kurkiewicz z Warszawy

CRM jest stosunkowo nową dziedziną. Dużym zagrożeniem dla projektów CRM jest zbytnia koncentracja na oprogramowaniu przy równoczesnym zaniedbaniu fazy wdrożenia. Wprowadzenie systemu CRM wymaga bowiem często przebudowy organizacji oraz zmian w mentalno?ci pracowników. Cały proces musi także być poparty silnym zaangażowaniem najwyższego kierownictwa.

Prawidłowo zaimplementowany system CRM zajmuje centralne miejsce w przedsiębiorstwie. Jest niezastąpionym źródłem wiedzy o Kliencie, a zarazem sprawnym kanałem komunikacji.

Należy pamiętać o tym, iż dobry system CRM podlega ciągłej ewolucji wraz z rozwojem firmy oraz kształtowaniem się nowych koncepcji działania.

źródło: http://www.logotec.wroc.pl/crm/artykul.html

Detektyw Częstochowa

Adwokat Częstochowa

Biznes oferty

Copyright 2006-2017 CRM-marketing.pl MIG hosting, Kontakt